Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bonitace

18. 10. 2007

Sice už jsem věděla, jak to bude zhruba vypadat, ale stejně jsem měla trochu strach. Prošla jsem si předem bonitační tabulky a nevypadalo to, že by měl mít Murphy někde nějaký problém, ale člověk nikdy neví, čeho si pozorné oko posuzovatele všimne..

 

 

První zkouškou ohněm bylo už vážení. Kavalíři mají limit 11 kg – kdo má třeba jen gram navíc, ten nebude uchovněn. Věděla jsem, že Murphy má míň a byl ve skvělé kondici – samé svaly. Ale v posledních dnech před bonitací jsem přeci jen pečlivě hlídala maminku, aby našemu miláčkovi příliš nepřilepšovala. Dopadlo to dobře – hmotnost 10,30 kg.

 

 

Murphyho na kruhu shodou okolností opět posuzovala paní Čermáková, ale nebyla proto méně přísná. Měla tam s sebou nějakého pána, kterému podrobně vysvětlovala, co a jak se posuzuje, takže kolečko jsme oběhli asi 5x, než nám dovolila zastavit. Následovalo důkladné měření výšky a délky těla a délky čumáčku. Výsledek: 35-39-4,4 cm. Pak šlo posuzování podle tabulek a nakonec z toho všeho vylezl bonitační kód 151 431 153 234 1E a výsledek CHOVNÝ.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Výborně!

(lizart, 2. 4. 2012 17:07)

Upřímně gratuluji =O)