Jdi na obsah Jdi na menu
 


Národní výstava Brno 26.9.2010

30. 9. 2010

 

Na Moravu jsme se vydali už v sobotu přes den s tím, že přespíme u kamarádky v Břeclavi a druhý den ráno vyrazíme na výstavu. Zdenka má německého ovčáka Istara a kanárskou dogu Jaroda - jsou to sice velcí, ale milí, slušně vychovaní a hodní psi, takže jsem nečekala žádné potíže. Bohužel Bodýse cestování, příjezd do nového prostředí a 2 hafani dost rozhodili. Trochu se bál, takže nechtěl moc jíst, v noci skoro nespal a já tím pádem taky ne.

 

Druhý den jsme na výstavu vyjeli i s doprovodem Zdenky a jejích psů a ještě jsme cestou nabírali kámošku Lenu s kanárskou doguší slečnou Agirou. Aga je hodná holka, ale pozdějším kamenem úrazu se ukázalo její nedávno skončené hárání - voněla všem třem hafanům, Bodýs měl nos pořád u jejího zadku a v hlavě průvan.

 

V Brně bylo vyloženě nevlídno - venku pršelo, takže haly byly narvané lidmi, psy, klecemi, stoly a dalším vybavením a nebylo tam k hnutí. Když jsem Bodieho vyvenčila, bála jsem se, že se mi ho před předvedením ani nepodaří usušit. Vůbec jsem byla nervózní jak sáňky v létě, protože jakoukoli exhibici na veřejnosti špatně snáším, a Bodie měl ze všech těch psů a pachů (a zejména z Agiry) taky hlavu v pejru.

 

V kruhu jsme byli tři. Protože je Bodie dle PP Artur a chodí se podle abecedy, byli jsme hned první. Při tréninku doma nebo venku mi na předváděčce Bodie krásně šlapal, ale tady táhl jak kůň, nereagoval na povely, pořád něco čichal na koberci a když měl stát na zemi v postoji, tak se neustále točil za ostatními v kruhu nebo tam, kde byly mimo kruh holky s Agirou.

 

I tak jsme dostali stručný, ale pěkný posudek:

11-ti měsíční vitální kompaktní pes s výborným pohybem, výborně stavěný. Známka V2.

 

Paní rozhodčí Alena Košťálová byla moc milá a snažila se nás oba uklidnit. Po posouzení jsem se dozvěděla, že to pejskovi vlastně kazím já, protože jsem nervózní a že máme ještě trénovat předvedení. Já jsem přitakávala ohledně své nervozity, ale v duchu proklínala i Bodýskovy rozbouřené hormony. Rozhodně to ale pro nás byla zajímavá a důležitá zkušenost.